نمایندگی متلر

دستگاه آنالیز عنصری کلر و سولفور WDXRF

همانطور که می دانید آنالیز عنصری فرایندی می باشد که طی آن نمونه های شیمیایی به عنصرهای دیگری مبدل می شوند و یک روش تخریبی هستند که برای انجام این آنالیز باید از دستگاه های مخصوص آنالیز عنصر استفاده شود. دستگاه آنالیز عنصر انواع مختلف بسیاری دارد که ما امروز می خواهیم درباره یکی از این دستگاه های آنالیز عنصری که در نمایندگی متلر وجود دارد اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

عناصر شیمیایی

عنصر شیمیایی به موادی گفته می شود که اتم های آن از تعداد پروتون های برابر در هسته خود برخوردار می باشند تمامی اتم هایی که دارای تعداد پروتون های برابر باشند از ویژگی شیمیایی یکسانی برخوردار هستند.

ویژگی های عنصر شیمیایی که ساختار الکترونی آنها مشخص است وابسته به تعداد پروتون های هسته اتم آن دارد تمام عناصر شیمیایی از باریون ساخته شده‌اند. به همین خاطر است که برای آنالیز کردن این عناصر شیمیایی باید از دستگاه های مخصوصی استفاده کرد تا بتوان میزان اندازه و آنالیز این عناصر را به خوبی بدست آورد زیرا کم یا زیاد شدن میزان این عنصرها در ساخت محصولات و مواد شیمیایی می تواند خطرات و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. عنصرهای شیمیایی مانند: کربن، هیدروژن، منیزیم، سدیم، کلر و سولفور

عناصر شیمیایی می‌توانند در زمان واکنش شیمیایی با همدیگر ترکیب شوند و موادشیمیایی بسیاری را به وجود آورند. یک مثال ساده برای اینکه عناصر شیمیایی را بهتر بشناسید همین آب، مایع حیات است که از ترکیب عنصرهای هیدروزن و اکسیژن به وجود می آید.

عناصر شیمیایی را نمی‌توان به کمک واکنش‌های شیمیایی معمولی به یکدیگر تبدیل کرد. تنها واکنشی که می‌توان با استفاده از آن تعداد پروتون‌های هسته اتم‌های یک عنصر را تغییر داد و یک عنصر را به عنصر دیگری تبدیل کرد، یک واکنش هسته‌ای است.

کلر

عنصری شیمیایی که دارای 17 اتم و نشان Cl می باشد کلر است که به شکل گاز بوده و رنگ آن زرد مایل به سبز است. کلر دو و نیم مرتبه از هوا سنگین تر است، بوی بسیار بدی دارد و از عناصر شیمیایی بسیار سمی می باشد.

کلر عنصر شیمیایی است که خاصیت اسید کنندگی، سفید کنندگی و گندزدایی دارد و به عنوان بخشی از نمک های طعام  و ترکیبات دیگر به مقدار زیادی در طبیعت و لزوماً در بیشتر جانداران وجود دارد.

کاربرد کلر

می توان گفت که کلر یکی از عناصر شیمیایی مهمی است که از آن برای تصفیه آب و مواد گندزدایی استفاده می شود و همچنین در بسیاری از اقلام روزمره کاربرد دارد.

از کلر می توان برای از بین بردن باکتری ها  میکروب هایی که در ذخایر آب آشامیدنی وجود دارند استفاده کرد. برای اینکه بتوان آنالیز این عنصر شیمیایی را به درستی انجام داد نیاز به دستگاه های آنالیز عنصری می باشد که دستگاه آنالیز عنصری کلر و سولفور WDXRF یکی از همان دستگاه ها می باشد.

از دیگر کاربردهایی که کلر دارد این است که در تولید محصولاتی همچون کاغذ، مواد ضدعفونی کننده، رنگدانه‌ها، مواد غذائی، حشره‌کش‌ها، رنگ‌ها، فرآورده‌های نفتی، پلاستیک، دارو، منسوجات، حلال‌ها، و همچنین محصولات مصرفی بسیار زیادی دیگر می توان از این عنصر شیمیایی استفاده کرد

سولفور

سولفور همان گوگرد است که یکی دیگر از عناصر شیمیایی است. این عنصر شمیایی از جنس فلزی بد بو و چند ظرفیتی می باشد و بیشتر به شکل بلورهای زرد رنگ می باشد.

سولفور عنصری مهم برای همه موجودات زنده است. از این عنصر به صورت اولیه در کودها استفاده می شود ولی به صورت گسترده در باروت، ملیّن‌ها، کبریت‌ها و حشره‌کش‌ها نیز به کار گرفته می‌شود.

دستگاه آنالیز عنصری کلر و سولفور WDXRF

یکی از دستگاه های آنالیز عنصری که در شرکت آرتین آزما مهر به نمانیدگی شرکت متلر در ایران تولید می شود دستگاه آنالیز عنصری کلر و سولفور WDXRF می باشد. این دستگاه برای میزان آنالیز عنصرهایی همچون کلر و سولفور مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده از دستگاه آنالیز عنصری کلر و سولفور WDXRF

 • تجزیه و تحلیل پلاستیک و منسوجات
 • استفاده معمولی از محصولات دارویی
 • استفاده از مواد غذایی
 • مواد آرایشی و بهداشتی
 • تجزیه و تحلیل روغن های نفتی
 • کودهای شیمیایی
 • مواد زمین شناسی
 • مواد مقاوم در برابر حرارت
 • تعیین روکش های روی کاغذ
 • اندازه گیری گوگرد
 • سنجش فرایند انتقال اشعه روغن خام
 • سنجش فرایند انتقال سوخت بانک دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *