نمایندگی متلر

دستگاه آنالیز عنصری

امروز قصد داریم درباره یکی از دستگاه های . تجهیزات پزشکی که از نمایندگی متلر می توانید آن را تهیه کنید به نام دستگاه آنالیز عنصری با شما صحبت کنیم.

آنالیز عنصر

قبل از اینکه درباره آنالیز دستگاه عنصری بخواهیم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم اجازه دهید کمی درباره خود آنالیز عنصر صحبت کنیم.
آنالیز عنصر فرایندی است که طی آن نمونه های شیمیایی به عنصرهای تشکیل دهنده اجزای ایزوتوپی مبدل می شوند. که این نوع فرایندها به صورت کمی و کیفی امکان پذیر می باشند.
در حقیقت آنالیز عنصری یک روش برگشت ناپذیر و تخریبی است که برای انجام آن از دستگاه آنالیز عنصری استفاده می شود. آنالیز عنصری این قابلیت را دارد تا نمونه های آزمایش شده را پس از بررسی دگرگون کند.

دستگاه آنالیز عنصری

با کمک دستگاه آنالیز عنصری این امکان در تمام آزمایشگاه های شیمیای، پزشکی، صنعتی و… وجود دارد تا بتوانند به راحتی میزان درصد عناصر کربن، هیدروژن، نیتروژن، گوگرد، سدیم، منیزیم و دیگر مواد آلی و معدنی را اندازه گیری نمایند.
عملیات اندازه گیری توسط دستگاه آنالیز عنصری براساس تابش نمونه با اشعه ایکس تولید شده توسط لوله اشعه ایکس، ثبت فلورانس ثانویه از عنصرهای اولیه پراکنده شده و به کمک معادله کالیبراسیون که رابطه بین غلظت عنصر و شدت انتشار آن می باشد ثبت و اندازه گیری خواهد شد.
دستگاه آنالیز عنصری دارای وضوح بالایی از خطوط طیفی است که می تواند عناصر پیچیده در مواد جزئی را به صورت دقیق تعیین و فراهم نماید.

مشخصات فنی دستگاه آنالیز عنصری

از مشخصات فنی دستگاه آنالیز عنصری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای ولتاژ لوله اشعه ایکس 40 کیلو واتی
  • ظرفیت لوله اشعه ایکس 160 وات
  • وضوح طیف براش بلور
  • تعویض نمونه 10 نمونه به صورت اتوماتیک
  • منبع تغذیه 220 ولت
  • ظرفیت مصرفی 220 ولت جریان  850w
  •  رابط کامپیوتری usb
  • نیاز نداشتن به گاز اضافه
  • سیستم خنک کننده آب چرخه بسته

مزایای استفاده از دستگاه آنالیز عنصری

یکی از روش های تجزیه عنصری که توسط دستگاه آنالیز عنصری انجام می شود تعیین عنصرهایی مانند کربن، نیتروژن، هیدروژن، گوگرد، منیزیم و سدیم می باشد که در یک نمونه ترکیبات آلی مورد استفاده قرار می گیرند.

منظور از تجزیه این عناصر جدا کردن عنصرهای گوگرد، نیتروژن و هیدروژن از دیگر عناصر می باشد. این عنصرهای جدا شونده در حضور اکسیژن قرار گرفته و طی یک فرایند به  ترکیباتCO2, H2O, NO2, SO3 تبديل خواهند شد.

اما مسئله مهم این است که استفاده از دستگاه آنالیز عنصری چه مزیت هایی را می تواند برای آزمایشگاه ها در بر داشته باشد. از مزایای دستگاه آنالیز عنصری این است که:

تجزیه و تحلیل همه عناصر را می توان در یک نمونه توسط این دستگاه تعیین کرد

دستگاه آنالیز به سیستم تامین آب یا گاز نیازی ندارد

سیستم اندازه گیری این دستگاه در محفظه خلاء در حالی که نمونه ها در فشار محیط باشند  نیازی به اتاق نمونه نداشته و تمام نمونه ها را می توان بدون انجام اقدامات ویژه بررسی کرد

دستگاه آنالیز عنصری برای انجام کارهای تحلیل مشتری با استفاده از لوازم جانبی مورد نیاز می تواند تجهیزات آماده سازی شده را در صورت لزوم مجددا به دقت بیشتری تحویل دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *