نمایندگی lumex

تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی

یکی از موارد بسیار مهم در آزمایشگاه های مختلف دنیا نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی می باشد.

همانطور که می دانید از مواردی که در آزمایش های علمی بسیار به آن توجه می شود اندازه گیری های دقیقی است که برای تولید مواد و داروهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین خاطر است که باید در حفظ و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی و مراقبت از آن دقت بسیاری کرد.

تجهیزات یکی از مهمترین هزینه‌ها در آزمایشگاه ها به شمار می آید. برای حفظ هزینه های آزمایشگاهی و بودجه هایی که در اختیار دارید باید بهترین روش های نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی را بدانید.

تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی

برای تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی باید کارهایی را که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم را با دقت بسیار انجام دهید.

  • تمیز کردن
  • کالیبراسیون
  • تعمیرات
  • بازسازی
  • جایگزینی کیفیت

تمیز کردن

ساده ترین راه برای نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی تمیز کردن آن ها می باشد. شما باید در هر بار استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی تمام عناصر موجود در آن ها را به خوبی تمیز کنید.

شاید با خودتان بگویید که نمیز کردن تجهیزات آزمایشگاه کار سختی می باشد و با کوچکترین حرکت اشتباه ممکن است کاری کنید که دستگاه دچار مشکل شود. برخی از آزمایشگاه ها برای تمیز کردن تجهیزات خود از فرایندهای مشخصی استفاده می کنند و با مشورت و راهنمایی مدیر آزمایشگاه برای تمیز کردن دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی اقدام می کنند.

کالیبراسیون

تجهیزات آزمایشگاهی را به خوبی و کامل کالیبراسیون کنید.

برای این کار باید دقت و توجه کافی در زمان کالیبراسیون کردن تجهیزات آزمایشگاهی انجام دهید زیرا ممکن است به خاطر عدم صحت اطلاعات باعث خراب شدن آن ها شوید.

بسته به نوع تعمیر و نگهداری تجهیزات مورد نیاز برای اطمینان از صحت آن، خدمات مختلفی برای کالیبراسیون وجود دارد.

تعمیرات

سومین قدم در تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی که می خواهیم اشاره ای به آن داشته باشیم این است که در برخی مواقع دستگاه و تجهیزات شما به خاطر مشکلی که برایشان به وجود آمده است دیگر نمی توانند کار کنند و باعث توقف کار شده اند. اکثر آزمایشگاه ها در چنین شرایطی دستگاه جدیدی را جایگزین می کنند اما این همیشه بهترین و تنها ترین راه حل نمی باشد زیرا اغلب تجهیزات آزمایشگاهی به سادگی پیدا نمی شوند و نمی توان جایگزینی برای آن ها پیدا کرد.

بنابراین به جای اینکه بخواهید زمان خود را برای گشتن آن دستگاه آزمایشگاهی صرف کنید بهترین کار این است که اقدام به تعمییرات آن کنید. یعنی قطعه آسیب دیده را تهیه کرده و جایگزین قطعه خراب دستگاه آزمایشگاهی خود کنید

حتی شما می توانید آینده نگر بوده و لوازم یدکی تجهیزاتی که برایتان در آزمایشگاه اولویت دارند را همیشه در اختیار داشته باشید تا در صورت خراب شدن بدون هیچ وقفه ای تعمیرات آن را انجام دهید.

بازسازی

عالی ترین گزینه برای تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی بازسازی آن ها می باشد. این بازسازی شامل جداسازی تمام قطعات تجهیزات آزمایشگاهی و تمیز کردن تک تک آن ها به صورت جزء به جزء می باشد.

تمام قطعات تجهیزات جلا داده می‌شود و هر قسمت متحرک دوباره روان می‌شود. قطعاتی که معیوب هستند یا نشانه‌هایی از سایش دارند نیز می‌توانند در طول این فرایند شناسایی و جایگزین شوند

جایگزینی کیفیت

اما همیشه هم نمی توان قطعات تجهیزات آزمایشگاهی را تعمیر کرد و به ناچار باید دنبال یک جایگزین مناسب بود. زمانیکه این اتفاق می افتد می توانید یک مدل پایین تر از مدل قبلی که داشتید را انتخاب کنید تا در هزینه هم صرفه جویی کرده باشید.

البته همیشه هم انتخاب یک مدل پایین تر مناسب ترین انتخاب نمی باشد مخصوصا اگر آن دستگاه مهم ترین کار آزمایشگاه شما را انجام می داده است و مرتب از آن استفاده می شده است. پس باید تجهیزاتی را انتخاب کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

اغلب، پیدا کردن تجهیزات با کیفیت بالاتر نیز آسانتر از پیدا کردن قطعات هستند و می‌توانند به راحتی تمیز و مرمت شوند.

حرف آخر

یکی از شرکت هایی که در زمینه تجهیزات آژمایشگاهی فعالیت دارند، شرکت آرتین آزما مهر می باشد که نمانیدگی lumex در ایران را هم بر عهده دارد. این شرکت با در اختیار داشتن کادر مجرب و حرفه ای به شما کمک خواهند کرد تا در انتخای تجهیزات آزمایشگاهی خود بهتر و راحتر بتوانید تصمیم گیری کنید و تجهیزاتی را تهیه کنید که از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *