نمایندگی متلر

ترازوی آزمایشگاهی

وزن کردن در بسیاری از شغل های امروزی به اندازه ای حساس و سخت است که برای این کار نیاز به وسیله ای می باشد که بتواند با دقت و حساسیت بسیار بالا کار آن ها راه انداخته و اندازه گیری دقیق را برای آن ها انجام دهد.

مثلا مشاغلی که با ترکیب مواد شیمیایی برای ساخت دارو یا مواد صنعتی سرو کار دارند نیاز به وسیله ای مانند ترازو آزمایشگاهی دارند تا بتوانند میزان مواد اولیه را برای ساخت محصول مورد نظر با دقت اندازه گیری کرده و مقدار لازم را در اختیار شما قرار دهد زیرا ساخت و تولید محصولاتی مانند داروهای پزشکی نیاز به این دارد که مواد اولیه به میزان لازم مورد استفاده قرار گیرند زیرا حتی استفاده از یک گرم مواد اولیه بیشتر از حد نیاز می تواند بسیار خطرناک باشد.

به همین خاطر وزن کردن مواد بسیار حساس و نیاز به دقت بالایی دارد و باید آن ها را با وسیله مشخص از قبیل ترازو آزمایشگاهی انجام داد

ترازوی آزمایشگاهی

یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی که در آزمایشگاههای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد ترازوی آزمایشگاهی می باشد که در انواع و مدل های مختلف بسیاری در بازار وجود دارند.

این ترازوها از آنجایی که برای محاسبه دقیق وزن مواد و نمونه های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند از مهم ترین نوع ترازوهایی هستند که می شناسید. این ترازوها در محیط های آزمایشگاهی که برای وزن کردن مواد و نمونه های آزمایشگاهی می باشد از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

این نوع از ترازوها به جریان هوای آزاد نیز حساس بوده و همواره از دقیق ترین و پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا برای اندازه گیری مورد استفاده قرار میگیرند.

بنابراین در تعریف جامع از ترازوی آزمایشگاهی باید بگوییم که وسیله ای است برای اندازه گیری بهتر و دقیق تر مواد اولیه و نمونه های مربوط به آزمایش های مختلف. ترازوی آزمایشگاهی وسیله ای برای سنجیدن وزن مواد می باشد.

خرید ترازوی آزمایشگاهی

برای خرید بهترین و دقیق ترین نوع از ترازوهای آزمایشگاهی باید شناخت کامل و درستی از نوع ترازوی انتخابی خود داشته باشید و بدانید از کدام شرکت می توانید مناسب ترین ترازو آزمایشگاهی را برای انجام آزمایش های خود تهیه و خریداری کنید.

نمایندگی متلر در ایران یعنی شرکت آرتین آزما مهر یکی از شرکت های شناخته شده در زمینه تولید و ارائه تجهیزات آزمایشگاهی از جمله ترازو آزمایشگاهی می باشد که سال های زیادی است در زمینه فروش تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت دارد.

شما می توانید با مشاوره و راهنمایی گرفتن از مشاوران این شرکت درباره ترازوی انتخابی ومورد نظر خود اطلاعات لازم و کافی را در اختیار داشته و با خیال آسوده تری اقدام به خرید ترازوی آزمایشگاهی کنید. ترازوهای متلر دارای خدمات پس از فروش و ضمانت نامه فروش نیز می باشد

 انواع ترازوهای آزمایشگاهی

 • ترازو آزمایشگاهی AND مدل FX300I
 • ترازو آزمایشگاهی AND مدل GF
 • ترازوی آزمایشگاهی AND مدل600 GF
 • ترازوی آزمایشگاهی متلر مدل ME204
 • ترازوی زرگری AND مدل GF3000
 • ترازوی زرگری AND مدل GF6000
 • ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی AND مدل GE200
 • ترازوی آزمایشگاهی متلر مدل ME303
 • ترازو آزمایشگاهی AND مدل HR
 • ترازو آزمایشگاهی AND مدل GH
 • ترازو آزمایشگاهی AND مدل GH202
 • ترازو آزمایشگاهی AND مدل MX-MF

ترازوی آزمایشگاهی متلر

در میان انواع ترازوهای آزمایشگاهی که لیست آن ها را در متن بالا در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم دو نمونه از ترازوهای آزمایشگاهی شرکت متلر نیز وجود دارند.

ترازوهای شرکت متلر در کشور سوئیس ساخته شده و در جهت بهبود و کمک به صنعت پزشکی مورداستفاده قرار می گیرند. در واقع این ترازوها از جمله ترازوهایی هستند که با دقت 0.001 گرم در ظرفیت 320 گرم کار می کنند. برای ساخت ترازوهای مدل متلر کالیبراسیون های داخلی با سیستم پیشرفته در جهت استفاده آنها در آزمایشگاه های مختلف مخصوصا صنعت دارو سازی استفاده شده است. این ترازوها دارای محفظه های نوین آزمایشگاهی می باشند که جنس آن ها از شیشه های نشکن بوده که می توانند در برابر تغییرات دمایی از خود مقاومت نشون داده و در برابر گرد و غبار هم مقاومت بالایی دارند.

نگهداری ترازوی آزمایشگاهی

برای نگهداری ترازوی آزمایشگاهی عواملی مثل دما، رطوبت، نیروی جاذبه و هوا در اندازه گیری تداخل دارند. نکاتی که باید برای نگهداری ترازوی آزمایشگاهی عبارتند از:

ترازوها را باید در محلی دور از جریان هوا، در وضعیت افقی و در مکانی ثابت و بدون ارتعاش قرار دهید.

ظرفی را که برای توزین از آن ها استفاده می کنید باید تا جایی که امکان دارد کوچک باشد و باید آن را تا جایی که امکان دارد با حجم مواد مورد نظر هماهنگ کنید از بکاربردن مواد پلاستیکی خودداری کنید.

ظرف ماده توزین را باید با حرارت اتاق هماهنگ کنید و آن را به دمای اتاق برسانید

ترازوهای آزمایشگاهی باید همیشه تمیز باشد. در صورتیکه مواد شیمیایی داخل آن ریخته اید باید سریعا آن را تمیز کنید و برای پاکسازی آن از الکل 70 درصد  استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *