نمایندگی متلر

دستگاه آنالیز سولفور EDXRF

تمامی آزمایشگاه های صنعتی و پزشکی برای انجام کارهای خود به یک سری تجهیزات و وسایل اولیه نیاز دارند که بتوانند کار خود را با دقت و هوشمندی بهتری انجام دهند.

هر یک از وسایل و تجهیزاتی که در آزمایشگاه های صنعتی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند کارهای مشخصی را انجام می دهند و هر یک مخصوص به یک کار خاص و مشخص می باشند. برای مثال از ترازوهای آزمایشگاهی برای اندازه گیری دقیق مواد اولیه جهت ساخت دارو یا محصول شیمیایی و صنعتی استفاده می شود که هر یک از مواد مورد نیاز برای ساخت محصول و داروی نهایی به درستی و به اندازه کافی مورد استفاده قرار گیرند.

یکی از تجهیزات آزمایشگاهی که امروز می خواهیم به شما معرفی کنیم دستگاه آنالیز سولفور EDXRF می باشد.

دستگاه آنالیز سولفور EDXRF

یکی از دستگاه های تجهیزات آزمایشگاهی که در بسیاری از آزمایشگاه های صنعتی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه آنالیز سولفور EDXRF می باشد. این دستگاه میزان  سولفور، سولفور آنالایزر  یا همان گوگرد مواد نفتی که شامل گازوئیل، بنزین و مازوت می باشد را مورد اندازه گیری قرار می دهد. دستگاه آنالیز سولفور EDXRF انواع مختلفی دارد که بسته به نوع آزمایشگاه ها در هر آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه سولفور آنالایزر مطابق استانداردهای ASTM D4295 به روش XRF و ASTM D129 به روش بمب سولفور رومیزی آزمایشگاهی موجود می باشد. از این دستگاه در آزمایشگاه نفت، گاز،  آزمایشگاه پتروشیمی، آزمایشگاه پالایشگاه ها و آزمایشگاه های استاندارد و آزمایشگاه تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت آرتین آزما مهر به نمایندگی متلر وارد کننده تجهیزات آزمایشگاه و پزشکی می باشد که در ایران فعالیت داشته و این دستگاه را در اختیار آزمایشگاه های مشخص قرار می دهد.

تعیین میزان سولفور به روش EDXRF

تعیین میزان گوگرد فرآورده ها نه تنها برای مصرف کنندگان دارای اهمیت می باشد بلکه برای پالایشگر ها هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. ترکیبات گوگردی که در ترکیبات فرآورده های نفتی وجود دارد دارای بوی بد می باشند که در مخزن ها ایجاد خوردگی می کنند.

گوگردهای موجود در این فرآورده ها این خاصیت را دارند که باعث کاهش آرام سوزی بنزین می شوند. حتما این موضوع را یه خوبی می دانید که گوگرد در اثر سوختن و احتراق به دی اکسید گوگرد تبدیل خواهد شد و زمانیکه در مجاورت آب قرار گیرد اسید سولفوریک رقیق تولید کرده و باعث خوردگی در اگزوزها می شود. همچنین ترکیب این مواد می تواند باعث ایجاد آلودگی های محیط زیست نیز شود.

تست مقدار سولفور

تست مقدار سولفور در نفت خام، بنزین، گازوئیل و… به روش x-ray و طبق استاندارد ASTMD4294 که قابل اطمینان ترین روش برای اندازه گیری می باشد انجام می شود. در واقع با میزان کمی از مواد در دسترس هم می شود به این روش تست سولفور را به راحتی انجام داد و مقدار زمانی که برای این آزمایش نیاز است چیزی نزدیک به 1 الی 2 دقیقه می باشد.

 مزایای روش آنالیز عنصری با دستگاه آنالیز سولفور EDXRF

با دستگاه آنالیز سولفور EDXRF تا حدودی آشنا شدید و دانستید که یکی از دستگاه های تجهیزات تخصصی در آزمایشگاه ها می باشد. حال می خواهیم درباره مزایای روش آنالیز این دستگاه نیز اطلاعاتی را به اختصار در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این مزایا عبارتند از:

  • امکان کالیبزه شدن هم زمان و یا انفرادی چندین هنصر مانند کربن و گوگرد
  • شناسایی عناصر کربن و گوگرد در کوتاهترین زمان ممکن
  • تعمیر و نگهداری آسان
  • تعمیر و نگهداری ارزان
  • مقرون به صرفه بودن
  • آنالیز نعداد زیادی نمونه در کوتاهترین زمان
  • تطابق کامل با محیط های مختلف آزمایشگاهی و صنعتی
  • ذوب کردن مواد تا دمای ذوب 2000 درجه سانتیگراد
  • سهولت در آماده کردن نمونه ها

حرف آخر

از آنجایی که شناسایی و کنترل کیفیت مواد گوناگون، ارزیابی ترکیبات شیمیایی مواد و همچنین شناسایی عناصر سبکی مانند: کربن و گوگرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد روش آنالیز کردن آن ها با استفاده از دستگاه های اندازه گیری هم یکی از روش های مهم در این زمینه می باشد که باید به درستی و توسط تجهیزات و دستگاه های مناسبی مورد اندازه گیری و آنالیز قرار گیرند.

دستگاه آنالیز سولفور EDXRF یکی از همین دستگاه ها و تجهیزات می باشد که در جهت اندازه گیری و آنالیز دقیق ترکیبات شیمیایی در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *