نمایندگی متلر

کریستالیزور چیست؟

امروز می خواهیم در آرتین آزما مهر شما را با یکی دیگر از تجهیزات آزمایشگاهی به نام کریستالیزور آشنا کنیم.

کریستالیزور چیست؟

خب برای آشنایی با اینکه کریستالیزور چیست؟ باید بگوییم که یکی دیگر از ظروف آزمایشگاهی است که در دسته بندی و هم خانواده بشر قرار گرفته است.

با بشر آزمایشگاهی بدون شک آشنایی بسیاری دارید و نام این ظرف آزمایشگاهی را زیاد شنیده و شاید هم آن را از نزدیک دیده باشید، بشرهای آزمایشگاهی در سه دسته بندی کوتاه، بلند و خیلی کوتاه وجود داردند که دسته شوم را همان کریستالیزور می گویند.

کاربرد کریستالیزور

از ظروف کریستالیزور یا همان بشرهای خیلی کوتاه در آزمایشگاه ها برای تبلور استفاده می شود  و در برخی از مواقع نیز برای گرم کردن مایعات مورد استفاده قرار می گیرند. جنس کریستالیزور معمولا از از بروسیلیکات هایی می باشد که در برابر حرارت داری قدرت مقاومت بسیار بالایی می باشند. کاربرد این نوع از ظروف آزمایشگاهی بر حسب اندازه ای که دارند بسیار متفاوت می باشد. معمولی ترین کریستالیزور که در آزمایشگاههای مختلف از آن ها استفاده می شود 6،10 و 16 سانتیمتر قطر دهانه آن ها می باشد.

شاید با خودتان بگویید که این ظروف آزمایشگاهی حتما در دسته بندی ظروف یکبارمصرف آزمایشگاهی می باشد و بعد از هربار استفاده آنها را دور انداخته و برای آزمایش بعدی از کریستالیزور دیگری استفاده می شود. اما باید بگوییم که این حدس شما کاملا اشتباه بوده و کریستالیزور آزمایشگاهی اصلا یکبار مصرف نیستند و بعد از هر نوع آزمایش می توان باتمیز کردن آن ها مجدد در آزمایش های بعدی نیز از آن ها استفاده کرد.

ویژگی کریستالیزور

با ظروف آزمایشگاهی کریستالیزور آشنا شدید و متوجه شدید که از آن ها می توان برای تبلور و ظرف گرمایش حمام داغ استفاده کرد.

این ظروف آزمایشگاهی هم مانند سایر ظروف و تجهیزات آزمایشگاهی به نوبه خود ویژگی هایی دارد که منحصر به فرد بوده و به همین خاطر در آزمایشگاه  ها جزء آن دسته از ظروفی می باشد که بسیار مورد نیاز است.

از ویژگی های ظروف کریستالیزور می توان به مقاومت آن ها در برابر حرارت، قابلیت اتوکلاو کردن و قابلیت استفاده مجدد آن ها اشاره کرد.

نکته ای که لازم است درباره ظروف آزمایشگاهی کریستالیزور بدانید این است که تعدادی از این ظروف دارای لبه،ناودانی یا آبریز برای تخلیه ی مایع داخل آن بوده و یک مدل از آنها این لبه را ندارند.

جنس ظروف کرستالیزور

جنس این ظروف از شیشه های پیرکس یا بوروسیلیکاتی می باشد که می توانند از خود در برابر حرارت مقاومت بالایی را نشان دهد و به کمک این جنسی شیشه که دارد توانسته ویژگی منحصر به فردی را از خود نشان دهد.

زیرا همانطور که میدانید آزمایش هایی که در آزمایشگاههای مختلف از جمله آزمایشگاه های پزشکی، صنعتی، شیمی و غیره صورت می گیرید نیاز به تجهیزات و ظروفی دارد که بتواند در برابر حرارت و مواردی که باعث میشوند روند آزمایش با مشکل مواجه شود مقاوم بوده و خسارت هایی را در حین آزمایش به وجود نیاورند. پس استفاده از ظروف و تجهیزات آزمایشگاهی مقاوم در برابر آتش و حرارت از موارد بسیار مهمی است که باید در زمان خرید و تهیه تجهیزات آزمایشگاهی به آن ها توجه داشته باشید.

فروش کریستالیزور

نمایندگی ها و شرکت های بسیاری در کل دنیا وجود دارند که شما می توانید کریستالیزور مورد نیاز آزمایشگاه خود را از آن ها تهیه و خریداری کنید.

نمایندگی متلر در ایران از جمله نمایندگی هایی است که تجهیزات و ظروف آزمایشگاهی را با ضمانت چند ساله در اختیار شما قرار می دهد. شرکت آرتین آزما مهر همان نمایندگی متلر در ایران است که هدف آن از ارائه تجهیزات آزمایشگاهی رضایت خاطر مشتریان می باشد.

.شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و نحوه خرید تجهیزات آزمایشگاهی به قسمت تماس با ما شرکت آرتین زما مهر مراجعه کرده  و از طریق فرم یا شماره های تلفن با مشاوران این شرکت جهت خرید و تهیه تجهیزات آزمایشگاهی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *