نمایندگی SPECTRON

دستگاه ترموشیکر 

در مقاله امروز آرتین آزما مهر می خواهیم شما را با یکی دیگر از دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی به نام دستگاه ترموشیکر آشنا کنیم.

دستگاه ترموشیکر

دستگاه ترموشیکر یک بخشی از تجهیزات آژمایشگاهی را به خود اختصاص داده است و در واقع  یک انکوباتور لرزش میکروتروبی با سرعت متغیر می باشد. دستگاه Termoshaker به گونه ای طراحی شده است که افرادی که در آزمایشگاه های مختلف از این دستگاه استفاده می کنند بتوانند بهره برداری آسانی از آن داشته باشند در حقیت این دستگاه برای بهره برداری های آسان طراحی شده است.

این دستگاه به شما نشان خواهد داد که سرعت، دما و زمان موادی که می خواهید از آن ها استفاده کنید و یا آن ها را مورد آزمایش قرار دهید چقدر می باشد و میزان آن ها را بر روی دو صفحه نمایش که برای نشان دادن مقادیر واقعی تنظیم شده اند به شما نشان خواهند داد.

دستگاه ترموشیکر از تجهیزات آزمایشگاهی می باشد که بسیار جمع و جور می باشد و می تواند برای شما منبع تغذیه را با ولتاژ کم فراهم آورد.

کاربرد دستگاه ترموشیکر

این دستگاه دارای انواع مختلفی می باشد که از تمامی آن ها برای موارد ویژه از جمله لرزش، اختلاط و خنک کردن نمونه ها در آزمایشگاه ها استفاده می شود.

از این دستگاه اغلب در آزمایشگاه هایی که در زمینه های تحقیق، زیست شناسی، شیمی، پزشکی، داروسازی یا گیاهان صنعتی فعالیت دارند استفاده می شود. علاوه بر مواردی ذکر شده از دستگاه ترموشیکر در تشخیص های مربوط به آزمایش های پزشکی، میکروب شناسی، خون شناسی، سیستم ایمنی و سیتوشیمی، صنایع غذایی و تجزیه و تحلیل آب و فاضلاب نیز استفاده می شود.

از دیگر کاربردهایی که این دستگاه در میان تجهیزات آزمایشگاهی دارد می توانیم به گرم کردن، خنک کردن، لرزش و مخلوط کردن از طریق ترموکلاک های مختلفی برای عروق نمونه های مختلف نیز اشاره کرد.

این دستگاه دارای تایمر عملکرد زمان می باشد که زمان پردازش، زمان معتدل، لرزش فاصله، لرزش و فرکانس مخلوط کردن، سرعت دمایی، دقت دما و کالیبراسیون را به طور دقیق نمایش می دهد.

ویژگی های دستگاه ترموشیکر

با دستگاه Termoshaker و کاربرد آن در آزمایشگاه ها آشنا شدید حال می خواهیم به ویژگی های این دستگاه اشاره داشته باشیم و متوجه شویم که به چه خاطر است که این دستگاه در بیشتر آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه ترموشیکر این ویژگی را دارد که به سرعت به تنظیم رسیده و می تواند دامنه چرخشی را که بدست آورده است در اطراف بلوک حفظ نماید.

این دستگاه با نمایشگر یا همان lcd که دارد می تواند میزان دما، سرعت و زمان تنظیم شده را به طور واقعی برای شما نمایش دهد.

عملکرد دستگاه تروشیکر به آرامی انجام می شود

این دستگاه دارای عمر بسیار طولانی بوده و اندازه ای کاملا جمع و جور دارد

دستیابی سریع به سرعت مخلوط مشخص و نگهداری دامنه مساوی چرخش در کل بلوک از دیگر ویژگی های دستگاه ترموشیکر می باشد

دستگاه ترموشیکر عملکردهای گرمایش و اختلاط را هم به صورت هم زمان و هم به صورت مستقل انجام می دهد

وظیفه اصلی دستگاه ترموشیکر

بدون شک تمام دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی علاوه بر کاربردهای خاص و منحصر به فردی که دارا می باشند وظایفی هم برعهده دارند.

از وظایفی که دستگاه ترموشیکر در میان سایر تجهیزات آزمایشگاهی بر عهده دارد عبارتند از:

  • تجزیه و تحلیلDNA / RNA
  • تهیه نمونه
  • لرزش، حجم مورد استفاده و ماژول ها
  • توزیع یکنواخت دما
  • اختلاط بهینه و تنظیم دقیق نمونه ها در عروق واکنش
  • عملکردهای خنک کننده
  • گرمایش و سرمایش

یکی از وظایفی که دستگاه ترموشیکر بر عهده دارد بررسی عملکرد خنک کننده ها و میزان گرمایش و سرمایش می باشد که باعث می شود فرکانس اختلاط، مدار اختلاط، یکنواختی دما، دامنه دما، محدوده تنظیم دما ، سرمایش یا میزان گرمایش با دقت بیشتری تنظیم شود.

حرف آخر

در مطلب امروز سعی کردیم هر آنچه را که لازم است درباه دستگاه ترموشیکر بدانید را برای شما عنوان کنیم تا بیشتر با این نوع از دستگاه های آزمایشگاهی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *