تجهیزات آزمایشگاهی, مقاله

ایزو اکتان و اکتان 80

ایزو اکتان و اکتان 80

ایزواکتان ترکیب هیدروکربنی با درجه سوختی اکتان 100 است. از این ماده برای اندازه گیری اکتان بنزین و انواع سوخت ها در موتور اکتان استفاده می شود. کمپانی Chevron Philips طیف وسیعی از سوخت های مرجع را برای پشتیبانی از پروتکل های آزمایش تجزیه ای در پالایشگاهها برای بیش از 50 سال تولید کرده است. این کارخانه دارای گواهینامه ISO 9001 و OSHA VPP می باشد و سوخت مرجع را با توجه به ASTM های مورد نیاز تولید و تأیید می کند.

کاربرد اصلی: سوختهای مرجع اکتان

Chevron Phillips Chemical سوختهای مرجع اولیه با خلوص بالا (PRF) مورد نیاز برای اندازه گیری عدد اکتان مربوط به سوخت های بنزینی توسط دستگاه octane number را تولید می کند.

تمام سوخت ها با مشخصات ذکر شده در ASTM D-2699 و D-2700 با استفاده از سوخت رفرنس در موتورهای تحقیقاتی مطابقت دارند.

. Chevron Phillips مواد شیمیایی PRF ایزوکتان (2،2،4 تری متیل پنتان) با درجه اکتان 100 و Heptane که دارای درجه اکتان 0 به عنوان سوخت اصلی مرجع برای بررسی کالیبراسیون را تهیه می کند.

Chevron Phillips Chemical ترکیبی مجاز از PRF Isooctane و PRF n-Heptane معادل رتبه بندی اکتان بین 80- 98 با ضریب دو در ارائه می دهد.

مخلوط های مرجع تولوئن ، PRF ایزوکتان و PRF n-هپتان به عنوان رفرنس مجاز گواهینامه سوخت طبق  ASTM D-2699 و  ASTM D-2700 با مقادیر اکتان 89.3 ، 93.4 ، 96.9 و 99.8 برای کالیبراسیون ثانویه در برابر مرجع اولیه سوخت ها ترکیبی از PRF ایزوکتان + 6.0 میلی لیتر / گال تتراتیل سرب (TEL) نیز برای تست های اندازه گیری عدد اکتان بیشتر از 100 اکتان در دسترس است.

عدد اکتان با مقایسه مشخصات بنزین به ایزوکتان (2،2،4-تری متیل پنتان) و هپتان تعیین می شود. عدد اکتان مقیاسی است برای نشان دادن مقاومت بنزین یا دیگر سوخت‌ها در مقابل گرما، فشار و شروع احتراق خود بخود (بدون جرقه). به ایزو اکتان (۲،۲،۴-تری متیل پنتان) عدد ۱۰۰ و به نرمال هپتان عدد صفر داده می‌شود. عدد اکتان بنزین عبارت است از درصد ایزواکتان در نرمال هپتان که که دارای خاصیت ضد کوبشی برابر با بنزین مورد آزمایش در شرایط آزمون استاندارد باشد.

مشخصات آنالیز ایزواکتان

مشخصات آنالیز اکتان 80

شرکت آرتین آزما به عنوان نماینده رسمی کمپانی Chevron Philips آمریکا در ایران، کلیه مواد شیمیایی استاندارد جهت استفاده در موتور اکتان و ستان به عنوان مرجع سوختی را مشتریان عرضه می‌نماید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در  خصوص مشخصات آنالیز ماده مرجع ایزو اکتان و اکتان 80 با شرکت آرتین آزما مهر تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها: ایزو اکتان، اکتان 80، نرمال هپتان، موتور اکتان، موتور ستان، عدد اکتان، ASTM D-2699 و  ASTM D-2700، (2،2،4-تری متیل پنتان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *