اخبار

حضور متخصصان شرکت های بنام روسی به میزبانی آرتین آزما مهر در 26امین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران

حضور متخصصان شرکت های بنام روسی به میزبانی آرتین آزما مهر در 26امین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران
در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت تهران نمایندگان شرکت های روسی SPECTRON و LUMEX و همچنین کاتالیست ایفکاز و هولدینگ SKATZ تامین کننده جاذبهای فرآیندی به میزبانی شرکت آرتین آزما مهر حضور یافته و ضمن راهنمایی مراجعان غرفه، در سمینار های تخصصی هم به معرفی محصولات خود پرداختند.
این سمینارها با عناوین سمینار تخصصی تجهیزات آزمایشگاهی و نیز سمینار تخصصی کاتالیست و مواد شیمیایی در سالن کنفرانس شماره 2 نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شده و ضمن این مراسم به سوالات حاضران نیز پاسخ داده شد.
در این جلسات ابتدا کارشناس فنی شرکت SPECTRON به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: شرکت SPECTRON در سال 1989 میلادی در شهر سن پترزبورگ روسیه تاسیس شده و تولید کننده دستگاه های مختلف آزمایشگاهی می باشد که از روشهای مختلف آزمایشی مانند فلوئورسنت استفاده می کنند. شرکت SPECTRON نه فقط ارائه دهنده دستگاه ها، بلکه مشاوره دهنده روش ها و متدهای مختلف آزمایشی نیز می باشد. همچنین این شرکت تولید کننده دستگاه های مکانیکی و ابزار دقیق و حساس نیز هست.
وی متذکر شد، شرکت SPECTRON این توانایی را دارا می باشد که با توجه به نیاز مشتریان دستگاه های بخصوص را طراحی و تولید نماید.
نماینده شرکت SPECTRON خاطر نشان کرد، شرکت ما تولیدات خود را با استانداردهای بین المللی انجام می دهند و دستگاه های این شرکت می توانند مواد شیمیایی را در چندفاز و تک فاز شناسایی نمایند.
وی اضافه کرد، از روش پرتوX و فلوئورسنت برای شناسایی عناصرشیمایی در نفت خام و نیز تشخیص سرب و فلزات مختلف در بنزین و سوخت های دیگر استفاده می شود. همچنین می توان از این روش برای تشخیص عناصر مختلف در گاز طبیعی نیز استفاده نمود مانند سولفور و نیتروژن. تشخیص طیف وسیعی از عناصر در روغن ها و روانکارها و مواد هیدروکربنی از دیگر مزایای استفاده از این روش و این دستگاه ها می باشد.
وی به طراحی های ویژه استفاده شده در تعدادی از دستگاه های SPECTRON نیز اشاره کرد و گفت، نحوه قرارگیری عمودی نمونه در دستگاه برای جلوگیری از نشتی و عدم برخورد نمونه با منبع اشعه، پرشدن کامل قسمت پایین محفظه توسط نمونه های مایع و جامد که باعث افزایش دقت دستگاه می شود، کم بودن فاصله نمونه و اشعه جهت بالاتر بردن دقت دستگاه، اعمال کریستال های در مسیر اشعه بازتابیده شده از نمونه قبل از رفتن به دتکتور که باعث تفکیک بهتر امواج و افزایش دقت دستگاه ها می شود، طراحی جهت اندازه گیری کلر علاوه بر سولفور، امکان اندازه گیری سولفور از نفت خام به صورت آنلاین که در خطوط لوله مورد استفاده قرار می گیرد، تعبیه شیرهای ورودی و خروجی کاملا استاندارد و ضد انفجار، طراحی دستگاه ها در ابعاد کوچک برای آزمایشگاه های پرتابل که می توانند عناصر را از سدیم تا اورانیوم مورد ارزیابی قراردهند و نیاز به سیستم های خنک کننده آبی و گاز هلیوم در آنها وجود ندارد، همچنین طراحی ویژه کنترل میزان تابش اشعه x برای نمونه هایی که حساسیت به تابش اشعه برای آنها وجود دارد، و موارد بسیار بیشتر از اینها نمونه هایی قابل ذکر از ویژگی های دستگاه های SPECTRON می باشند و شایان ذکر است که اگر نیاز به طراحی خاصی از سوی مشتریان برای اندازه گیری یا روش های خاص مورد نیاز باشد، شرکت SPECTRON این توانایی را دارد تا از طریق نماینده خود در ایران یعنی شرکت آرتین آزما مهر این درخواست ها را دریافت نموده و با بررسی و امکان سنجی به تولید اختصاصی دستگاه های مورد نیاز مشتریان بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *