اخبار

قسمت دوم سمینار های تخصصی آرتین آزما در نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران 1401

در قسمت دوم این سمینار نیز خانم ورونیکا نماینده شرکت SKATZ روسی به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن معرفی شرکت و محصولات آن گفت: هلدینگ SKATZ در روسیه معروف و شناخته شده است و شامل 5 کارخانه تولید کاتالیست می باشد که از سال 1924 تا 1953 افتتاح شده و مورد استفاده قرار گرفته اند و جغرافیای مشتریان این شرکت کشورهای اروپایی نزدیک به روسیه و ایران و مصر هستند.
وی با اشاره به زمینه ای فعالیت این شرکت گفت، خدمات شرکت ایسکاتز در سه زمینه : الف- طراحی و ارائه راهکارهای فرآیندی و تامین محصولات و loading , onloading و بازیافت است.
وی اشاره کرد، محصولات ما برای جذب ناخالصی ها و همچنین نمزدایی از گازها و ترکیبات هیدروکربنی مورد استفاده قرار می گیرند و این محصولات شامل چهار دسته کلی زیر می باشند:
الف-غربالهای مولکولی
ب- جاذب های سیلیکاژل
پ- آلومینواکسید
ت- جاذب های ویژه مانند محصولات سرامیکی
و تکنیک ارائه شده این شرکت نیز به دو دسته تقسیم می شود یکی تکنولوژی عمومی تر که در اروپا مورد استفاده قرار گرفته است و دیگری تکنولوژی پیش رفته تری که در حال حاضر فقط در خود روسیه مورد بهره برداری قراردارد.
وی افزود، در این تکنولوژی دوم که پیش رفته تر است و قابلیت جذب بسیار بالاتری دارد از سرامیک فعال هم به صورت کروی و هم بصورت استوانه ای استفاده می شود و قابلیت کاهش نقطه شبنم تا منفی 70درجه را دارا می باشد و در مقابل تخریب نیز بسیار مقاوم است.
وی افزود، جاذب های حذف جیوه شامل کربن مولکولارسیو و اکسید فلزات می باشند که بسته به خوراک ورودی تکنیک های متعددی می توانند پیشنهاد شوند که قادر به تصفیه کامل و جامع خوراک از جیوه باشند. همچنین برای تصفیه ترکیبات خاص از خوراک نیز می توان از محصولاتی که برپایه آلومینیوم اکسید تولید شده اند بهره برد.
برای دریافت کاتالوگ محصولات و یاهرگونه مشاوره فنی درخصوص این جاذب های فرآیندی می توانید با شرکت آرتین آزما مهر نماینده SKATZ در ایران در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *